Wycieczka w Bieszczady

W dniach 21-23.09.2018 r. członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Komendantów Policji przebywali na wycieczce w Bieszczadach. Pobyt rozpoczęliśmy od wizyty w skansenie w Sanoku, gdzie wielu uczestników oglądając eksponaty i wyposażenia domów przypominali sobie z dzieciństwa wizyty u „dziadków”. Po pobycie w Sanoku zwiedzaliśmy Lesko z zamkiem, synagogą oraz pomnikiem książki.W dalszej części przebywaliśmy na koronie zapory solińskiej podziwiając przepiękne widoki korzystając ze słonecznego dnia. Dzień zakończyliśmy biesiadą grillową w ośrodku Jawor w Polańczyku. W trakcie biesiady zgodnie z tradycją zostały wręczone okolicznościowe grawitony dla Krystyny Domagała i Józefa Czapli z okazji ukończenia 70 lat życia.

W dniu następnym przejeżdżamy obwodnicą bieszczadzką zwiedzając Ustrzyki Górne zagrodę żubrów, Cisną w której obowiązkowo wypiliśmy regionalne piwo w oryginalnym lokalu „Siekierezada”. W trakcie przejazdu zatrzymywaliśmy się na punktach widokowych podziwiając panoramę Bieszczad. Niezapomnianych przeżyć dostarczał nam przewodnik Pan Marek dysponujący niesamowitą wiedzą ogólna ,opowiadając wiele anegdot o Bieszczadach i ich mieszkańcach. Dużym przeżyciem była przejażdżka kolejką bieszczadzką zarówno z uwagi na piękne krajobrazy jak i momentami intensywny deszcz i temperaturę około 8 stopni.

Ostatni dzien poświęciliśmy na zwiedzanie Polańczyka oraz wyśmienity rejs statkiem Tramp, którego kapitanem okazał się znany wielu uczestnikom wycieczki kolega z pracy Tadeusz Gurgul. Wielu z nas w ten sposób marzy o takim spędzeniu wolnego czasu na emeryturze.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC