Wycieczka Mazury

W dniach 29.06-1.07.2018 r. członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Komendantów Policji przebywali na pojezierzu mazurskim w miejscowości Ryn w Ośrodku Żeglarskim „Sośnica”. Po trochę uciążliwej drodze wieczór spędziliśmy na wspólnej zabawie przy grillu w ośrodku żeglarskim nad jeziorem ryńskim. Następny dzień spędziliśmy intensywnie zwiedzając byłą Kwaterę Główną wojsk hitlerowskich w Mamerkach . Do dzisiaj można oglądać bunkry których ściany są o grubości 7 metrów Na dach, gdzie znajdowało się stanowisko przeciwlotnicze, żołnierze wchodzili po stalowych drabinach. Mamerki były prawdziwym wojennym miastem skrytym w mazurskich lasach – tworzyło je dwieście pięćdziesiąt obiektów. Obok znajduje się muzeum w którym można spacerować po podwodnym statku oraz oglądać replikę fragmentu bursztynowej komnaty. Dużym powodzeniem uczestników naszej wycieczki cieszyła się wieża widokowa o wysokości 38 metrów z 175 schodami.

Czas popołudniowy spędziliśmy płynąc statkiem tzw.” szlakiem łabędzim” do miejscowości Sztynort gdzie po zjedzeniu tradycyjnej rybki powrót do Giżycka.

W dniu następnym zwiedzaliśmy miejscowość Ryn z przepięknym zamkiem wybudowanym w XIV wieku , wielokrotnie później rozbudowanym, pełniącym na przełomie wieków różne funkcje w tym również i więzienie. Aktualnie zamek adaptowano na Mazurskie Centrum Kongresowo-wypoczynkowe z czterogwiazdkowym hotelem. Do dyspozycji gości jest 167 pokoi 350 miejsc noclegowych, 15 sal konferencyjnych basen, sauny, kręgielnia, sala fitness.
Poniżej zdjęcia z wycieczki.

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC